Biała  Podlaska  Historia  w zdjęciach
Strona główna Kategorie O stronie Prasa o nas Źródła Napisz do nas
Napisz do nas | Biała Podlaska - Historia w zdjęciach O stronie

Biała Podlaska i okolice – historia w zdjęciach w rzeczywistości jest chronologią miasta i regionu, prezentacją faktów zgodnie z kolejnością ich wydarzeń oraz materiałem, którym są dokumenty ikonograficzne obrazowo przedstawiające odpowiedni moment w historii miasta i regionu.


CEL PROJEKTU

Celem projektujest promowanie regionu i wiedzy na temat historii miasta i okolic, jako sumy faktów historycznych dotyczących regionu bialskopodlaskiego.


DLACZEGO CHRONOLOGIA

W związku z tym, że chronologiczne myślenie jest podstawą historycznego uzasadnienia i bez zrozumienia wagi chronologii, czyli faktów przedstawionych w kolejności ich wydarzeń – nie ma możliwości analizy zależności między tymi wydarzeniami lub wyjaśnienia historycznej przyczynowości. Chronologia zapewnia rusztowanie dla historycznej myśli i rozumienia wydarzeń. Jedną z cech definiujących narrację historyczną jest wiarygodne opisanie wydarzeń. Jednak podstawą historycznego uzasadnienia pozostaje chronologia.


MATERIAŁ / FAKTY PROJEKTU

Materiałem są zaznaczone na wstępie dokumenty ikonograficzne, czyli zdjęcia. Podkreślmy, więc plusy i minusy ikonograficznego podejścia do opisania historycznych wydarzeń. Bezsprzecznie zaletą jest fakt, że jest to najbardziej wyrazisty i emocjonalny sposób przedstawienia faktów. Z drugiej jednak strony brak zdjęć dotyczących niektórych wydarzeń z rożnych powodów może być ograniczeniem takiego projektu. Dlatego serdecznie zapraszam do współpracy przy zapełnianiu wspomnianych luk. Jeżeli jesteście Państwo w posiadaniu fotografii Białej Podlaskiej i okolic i chcielibyście zamieścić je na naszej stronie prosimy o kontakt. Zapraszamy, aby odwiedzić sekcje Źródła, gdzie można znaleźć więcej informacji o materiałach, książkach, archiwach, stronach dotyczących miasta i regionu. Dziękujemy za uwagę i zainteresowanie projektem.

www.bialapodlaska.myoptimus.com